Zaniewski, Zaniewscy

Zaczęty przez Sylwester 90, Luty 21, 2022, 12:29:46 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylwia

Byłam u mamy i pamięta tylko że jedna z ciotek miała na imię  Antonina drugiej ciotki imienia nie pamięta. Jedna z nich podobno nie była zamężna . Pani Ireny Snarskiego nie znam i mama też nie zna . Pozdrawiam

Gordian

#16
Cytat: Sylwia w Kwiecień 17, 2024, 09:06:57 PMA coś więcej o moim dziadku i jego przodkach znajdziecie ? Kazimierz Zaniewski ur 08.07.1914 syn Jadwigi i Kazimierza Zaniewskich urodzony w Wielkich Jodkiewiczach. Z góry dziękuję i jestem wdzięczna za każdą informację
Cytat: Albink w Kwiecień 18, 2024, 11:46:10 AM1912 r ślub w Wielkich Ejsmontach Kazimierza Zaniewskiego kaw. lat 31 z Wielkich Jodkiewicz z Jadwigą Zaniewską panną lat 20 z Zaniewicz. On syn Michała i Józefy Pancewicz,
ona córka Antoniego i Marii Strzałkowskiej.
Kopię metryki ślubu można zamówić w AA w Białymstoku lub w NIAB w Grodnie.
Szanowni Państwo, tu musi być jakieś przekłamanie.
Kazimierz Zaniewski z Wlk. Jodkiewicz syn pary o których pisze Pan Albin (Kazimierz Zaniewski z Wlk. Jodkiewicz i Jadwiga z Zaniewskich z Zaniewicz) urodził się około 1922 roku. Wynika to ze spisu parafian z 1926 roku gdzie podano jego wiek 4 lata. Mieszkał wtedy z matką Jadwigą Zaniewską 35 lat wdową i siostrami Józefą (13 lat) i Antoniną (7 lat). Być może ta para miała wcześniej syna Kazimierza (ur. właśnie w 1914 roku jak podała Pani Sylwia) który zmarł w niemowlęctwie.
Pozdrawiam
Gordian

Sylwia

Z tego co wiem dziadek miał coś przekombinowane z datą urodzin ale z tego co wiem miał dodane lata. Mam jego akt zgonu ale nie wiem jak go tu dodać .

Albink

Tylko wizyta w archiwum pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam
Albin

Sylwia

W jakim archiwum mam szukać ? Jestem zupełnie nieobeznana w tym temacie 😔

Albink

Są dwie możliwości. Pierwsza to NIAB w Grodnie. Myślę, że ta opcja na dzień dzisiejszy odpada, chyba że Pani mieszka na Białorusi lub ktoś inny mógłby odwiedzić to archiwum.
Drugi wariant to skorzystanie z zasobów Archiwum Archidiecezjalnego w Białymstoku:
https://archibial.pl/instytucje/archiwum-i-muzeum-archidiecezjalne/
W tym przypadku trzeba byłoby osobiście udać się do tego archiwum, bo  kwerendy raczej robią niechętnie.
Pozdrawiam
Albin