Ostatnie wiadomości

#1
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Józef Poczobut z Poczobut...
Ostatnia wiadomość przez Ala2 - Wczoraj o 05:34:50 PM
Może pomoże ?
https://eais.archyvai.lt/repo-ext/view/266694103
Breslaujos dekanato bažnyčių mirties metrikų aktų knyga
Telšių (Žemaičių) Romos katalikų vyskupijos dvasinė konsistorija
1830 m.Z lat 77 skan 7 z Marianna Poczobutowa zd. Szymańska zostawiła męża Jana  i dzieci:
syna  Augustyna
córkę Konstancję
#2
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Zaniewski, Zaniewscy
Ostatnia wiadomość przez Albink - Wczoraj o 11:46:10 AM
1912 r ślub w Wielkich Ejsmontach Kazimierza Zaniewskiego kaw. lat 31 z Wielkich Jodkiewicz z Jadwigą Zaniewską panną lat 20 z Zaniewicz. On syn Michała i Józefy Pancewicz,
ona córka Antoniego i Marii Strzałkowskiej.
Kopię metryki ślubu można zamówić w AA w Białymstoku lub w NIAB w Grodnie.
#3
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Zaniewski, Zaniewscy
Ostatnia wiadomość przez Sylwia - Kwiecień 17, 2024, 09:06:57 PM
A coś więcej o moim dziadku i jego przodkach znajdziecie ? Kazimierz Zaniewski ur 08.07.1914 syn Jadwigi i Kazimierza Zaniewskich urodzony w Wielkich Jodkiewiczach. Z góry dziękuję i jestem wdzięczna za każdą informację
#4
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Historyk ziemi Grodzieńsk...
Ostatnia wiadomość przez Sylwia - Kwiecień 17, 2024, 08:28:09 PM
Baaardzo dziękuję za te informacje , podziwiam i zazdroszczę jak Wy umiecie grzebać i docierać do takich informacji
#5
Szukam rodziny, nazwiska / Odp: Historyk ziemi Grodzieńsk...
Ostatnia wiadomość przez Gordian - Kwiecień 16, 2024, 07:59:08 AM
Julian Krasowski i Aleksandra z Jodkowskich mieli 9 dzieci, poniżej daty ich urodzeń i imiona
1879-11-04   Zofia
1881-04-27   Bronisław
1883-02-11   Teofil
1885-09-01   Feliks
1888-04-26   Michał
1891-03-19   Józefa
1894-04-08   Michał
1896-06-29   Zofia
1899-08-01   Marianna
Wszyscy urodzeni w Wlk. Jodkiewiczach. Przypuszczam że pierwszy Michał zmarł jako niemowlę dlatego kolejnemu dziecku również nadano to imię.
ślub Juliana i Aleksandry miał miejsce 1878-11-28 w kościele w Wlk. Eysymonttach.
Juliana zapisano jako 25 letniego junoszę (młodziana) krestianina w z Wlk. Jodkiewicz syna Michała Krasowskiego i Jadwigi z Zaniewskich
Aleksandrę zapisano jako 20 letnią pannę z Małych Jodkiewicz, mieszczankę, córkę Andrzeja Jodkowskiego i Pauliny z Siemaszków.     
Pozdrawiam
Gordian
#6
Inne źródła / Odp: Spisy repatriantów, którz...
Ostatnia wiadomość przez Józef Pławski - Kwiecień 15, 2024, 11:13:29 PM
Dziękuję Rafale za te spisy. Szkoda, że dopiero teraz je zauważyłem. Już znalazłem wśród nich kilku moich krewnych. Dziękuję!
#7
Tereny dzisiejszej Białorusi / Tracewska Eugenia z Nowogródka...
Ostatnia wiadomość przez Ala2 - Kwiecień 10, 2024, 10:09:46 AM
Eugenia Tracewska urodziła się 10 kwietnia 1905 r. Pochodziła z Lubelszczyzny, z Chyżowic Hrubieszowa. Po zdobyciu wykształcenia pedagogicznego z zakresu wychowania przedszkolnego w okresie międzywojennym pracowała w Domu Dziecka w Adampolu w powiecie nowogródzkim. Pod koniec wojny przeniesiona została do Domu Dziecka w Nowogródku, gdzie pracował także jej mąż Edward, który był nie tylko opiekunem dzieci, ale także uczył je gry na gitarze, mandolinie i bałałajce. Po zakończeniu wojny w maju 1945 roku rodzina Tracewskich z dziećmi przez trzy miesiące jechała w wagonach do transportu zwierząt na tzw. Ziemie Odzyskane. Trafili do Milicza.

ps. czy ktoś z Szanownych Kolegów i Koleżanek dotarł może do spisów dzieci , które przebywały w Domach Dziecka w Adampolu i w  Nowogródku?
#8
Tereny dzisiejszej Białorusi / Zdjęcia - Polska ,Białoruś
Ostatnia wiadomość przez Ala2 - Kwiecień 10, 2024, 08:54:09 AM
Nie wiele mam zdjęć po przodkach bądź innych mieszkańcach  Kresów, na domiar tego te, które mam są nie opisane . Nie mniej jednak pozwoliłam sobie je umieścić w:
https://narodowa.pl/exhibits/prosba-o-pomoc-fotografie-nieznanej-rodziny-z-bialorusi-polski/

ps. może zaglądniecie i rozpoznacie kogoś.............
#10
Wspomnienia i impresje / Odp: Sławomir Olczyk nie żyje
Ostatnia wiadomość przez Gordian - Kwiecień 09, 2024, 10:10:29 PM
Cytat: A. Rybalko w Kwiecień 08, 2024, 09:46:44 PMWierzę, że Sławek-Ludwik już się dowiedział wszystkich tajemnic genealogii grodzieńskiej, do których poznania za życia dążył. I że przechadza się po niebiańskim ogrodzie pod rękę z Ferdynandem Eysymontem, wojskim grodzieńskim, swoim ulubionym przedstawicielem tego rodu...


Iluminacja

żegnaj Ludwiku