Cmentarz Farny w Grodnie

Zaczęty przez Rafał Jurowski, Wrzesień 17, 2012, 10:00:57 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Rafał Jurowski

Witam,

Właśnie skończyłem porządkowanie zdjęć cmentarza Farnego w Grodnie, jest tego około 1600 zdjęć, wszystkich zainteresowanych przeglądaniem ich w pełnej rozdzielczości proszę o e-mail na rodygrodzienskie@gmail.com, zdjęcia są w kilku albumach na PICASA więc proszę o podanie w mailu, e-maila na który mam udostępnić albumy. Wkrótce kolejne grodzieńskie cmentarze...


Pozdrawiam
Rafał

Rafał Jurowski

Jakby ktoś pomimo wysłania maila jeszcze nie miał dostępu, proszę o kontakt !

heniedz

oooooooook,  fotki na  heniedz@gmail.com   z gory dzieki  hn
ps.  a to co ja mam  /foto grobow/ to jak i gdzie podac   nacza zyrmuny radun hn

Rafał Jurowski

Witam,

Wysłane, jakby nie doszło to proszę dać znać.
Posiadam także zdjęcia cmentarzy Zaniemeńskiego w Grodnie, cmentarzy w Żydomli, Łunnie, Kozłowiczach, Wołkowysku, Wołpie reszta na stronie www.rodygrodzienskie.pl

Pozdrawiam
Rafał

Jolanta Klawe

Witam
Interesują mnie przede wszystkim zdjęcia z cmentarza w Kozłowiczach. Czy mogę prosić o ich udostępnienie.
Pozdrawiam Jolanta Klawe

Rafał Jurowski

#5
Wysłane, proszę potwierdzić czy doszło. Dodaję że nie udało się sfotografować całego cmentarza.

Pozdrawiam
Rafał

anita

Witam,czy robił pan może fotki cmentarza w Odelsku? A w Klimówce?
Znalazłam nieliczne zdjęcia w internecie, robione głównie przez pana Proskienia. W Klimówce
m in. grób Eugeniusza Sarosieka, artysty rzeźbiarza rodem z Bilmin. Sarosiek projektował również pomniki nagrobne i zaznaczył na tych cmentarzach swój charakterystyczny styl - krzyże "sękacze".

Rafał Jurowski

#7
Witam,

Niestety zdjęć cmentarza w Odelsku oraz Klimówce nie posiadam.

Pozdrawiam
Rafał Jurowski

anita

Trudno, może kiedyś...?
Wedle metryki pradziad mój spoczywa w Odelsku i powinna też być tam pochowana prababcia. Jeśli była chrześcijanką, a nie mam co do tego pewności. Ponoć w małżeństwach mieszanych zdarzało się, że po śmierci każde lądowało na swoim cmentarzu?

Rafał Jurowski

Witam,

W te strony nie zamierzam się obecnie wybrać, bo nie mam tam swoich krewnych. Jednak być może Pani się kiedyś wybierze i sfotografuje dokładnie te cmentarze do czego Panią zachęcam ? Na pewno wiele osób będzie wdzięcznych. Zresztą proponuje założyć nowy wątek o tych cmentarzach na naszym forum.

Pozdrawiam
Rafał

Albink

1918-12-18 na cmentarzu w Odelsku pochowana została Zofia zd. Smolska Horczakowa 42 lata /zm. 1918-12-16/, wdowa po Julianie. Zostawiła Leonarda, Józefa /ślub w 1935 r z Joanną Rudzińską w Ostrobramie/, Stanisława /ślub w 1932 r z Marią Poźniakówną w Święcianach/ i Zofię. Tak więc nie powinno być wątpliwości, że Zofia spoczywa obok mężą w Odelsku. A czy tam zachowało się cokolwiek z tamtych lat, to mocno wątpię.
Pozdrawiam
Albin

anita

Ogromne dzięki za wieści. Naprawdę, nie sądziłam że tak wiele dowiem się o własnej rodzinie.
Przekazuję informacje mojej Mamie i odżywają u niej zatarte wspomnienia z dzieciństwa. Chyba niedługo pokuszę się o krótki zarys historii rodu.
W kwestii cmentarza w Odelsku; na radzimie znalazłam trochę fotek starych nagrobków. Są tam również pomniki nagrobne różnych Horczaków, w tym jeden na pewno autorstwa Eugeniusza Sarosieka z Bilmin, sąsiada lub może nawet krewnego moich pradziadków. Zachowały się też inne nagrobki, jeszcze z XIX w.
A tak całkiem na marginesie, na jakimś starym forum genealogicznym znalazłam wpis pewnego pana, który skarży się, że jest zupełnym nowicjuszem...  ;)

LucjaZatorska

Zalaczam indeks  nazwisk z Cmentarza Farnego w Grodnie-czesc 1
poszukuje nazwisk: Zaniewski,Szepielewicz,Puljanowski
poszukuje miejscowosci:okolica Zaniewicze,Lunna,Grodno

lizkath


Rafał Jurowski

Witam,

Zdjęcia wysłane

Pozdrawiam
Rafał