Skany wywodów gub. wileńskiej z zasobów genmetrika.eu (archiwum LVIA)

Zaczęty przez Łukasz_Majtka, Styczeń 23, 2020, 03:43:18 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Łukasz_Majtka

Dzień dobry,

Za namową Alicji Rybałko chciałem Wam zaprezentować przygotowany przeze mnie wykaz skanów wywodów szlacheckich guberni wileńskiej dostępnych na portalu genmetrika.eu. Dokumenty tam zaprezentowane pochodzą z archiwum LVIA i dotyczą głównie rodzin zamieszkujących powiaty wileński, zawilejski, trocki, oszmiański, lidzki, wiłkomierski czy kowieński...
Zdaję sobie sprawę, że nie dotyczą one bezpośrednio szlachty grodzieńskiej, ale mam nadzieję, że może jednak ktoś z Was znajdzie tam też coś dla siebie.
Poniżej przesyłam link do dokumentu, w którym "zindeksowałem" nazwiska pojawiające się w tych wywodach i życzę powodzenia w poszukiwaniach! :)
https://drive.google.com/open?id=1UWn89QZixqnChl7I9Ck5WLJ-g5IsDytt

Pozdrawiam serdecznie,
Łukasz

Rafał Jurowski

Witam serdecznie na naszym forum,

Dziękuję za ten bardzo cenny materiał a przede wszystkim za Pana trud włożony w indeksację.
Udało się odnaleźć nieznany wywód Pawłowiczów herbu Przyjaciel, znajdzie się jeszcze pewnie więcej :)

A propos są jeszcze inne wywody dostępne bezpośrednio na stronie wileńskich archiwów na przykład w Fond 708

https://iaps-pub.archyvai.lt/en/web/guest/aprasu-paieska;jsessionid=57D9BCAB60235EFC666810B1DDA89A66

Pozdrawiam
Rafał

Łukasz_Majtka

Rafale, bardzo się cieszę, że mogłem pomóc :)
Tak, znam te wywody z Fondu 708, ale już jakoś brakło czasu i chęci aby je zindeksować do tego mojego wykazu...
Skupiłem się głównie na mało znanych z portalu genmetrika.eu.
Jeśli znasz jeszcze inne z LVIA po za tymi z F.708 i mojego PDFa to bardzo proszę o info.

Pozdrawiam,
Łukasz

Sławomir Olczyk

Fantastyczna robota p. Łukaszu.

Nawet się trafili Eysymontowie z Gobiat i Jaskołdów, którzy przenieśli się w wileńskie. A u tego wywodzącego się Józefa w Świstopolu alias Markuciu przechadzali się Adam Mickiewicz z niejaką Marylą...

Ciekawe czy gdzieś się ostały wywody z lat 1798-1800 z Guberni Litewsko-Wileńskiej. Cała Grodzieńszczyzna się wtedy wywodziła w Wilnie.

Pozdrawiam serdecznie.

A.Markiewicz

Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.