Witam, wszystkich.

Zaczęty przez A.Markiewicz, Lipiec 03, 2016, 01:08:27 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wd

Poszukuje informacji o rodzie (rodach) Markiewicz w okolicy Grodna
------------------------

Głównym zagłębiem Markiewiczów w okolicach Grodna była wieś Strupka w ówczesnej parafii kuźnickiej.

A.Markiewicz

Cytat: Rafał Jurowski w Lipiec 19, 2016, 02:04:12 PM
Witam,

Czy z Rudawki pochodziła Pana rodzina Markiewiczów ?

Pozdrawiam
Rafał
Witam, na dzisiaj odnalazłem metrykę ślubu Bolesława Markiewicza z Adela Falkowską w Brańsku 26.11.1902 r.
oraz odszukałem w spisie ochrzczonych w kościele brańskim Bolesława Markiewicz s. Franciszka i Adelę Falkowską c. Ferdynanda w 1880 roku.
Żoną Franciszka Markiewicza była Franciszka Chwaszczewska c. Jana, która również jest w tym spisie rok 1850.
Ponawiam prośbę o informacje na temat rodziny Chwaszczewskich.
Pozdrawiam AM
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

A. Rybalko

Pannę Konstancję Chwaszczewską (pisaną też Faszczewska) spotkałam ostatnio w Wielkiej Brzostowicy:

1816.02.17   Dwór Popławce   Emilia   Konopacki   Mikołaj   Konstancja   Chwaszczewska   szlachetni   ks. Marcin Wiński   Anna Krupowiczowa      https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS93-VQP2-8?i=814&cat=834435
1820.06.01   Dwór Rudawa   Aleksander   Konopacki   Mikołaj   Konstancja   Faszczewska   szlachetni   Leon hrabia Potocki   hr. Ludwika Kossakowska      https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-L9D3-93F5?i=782&cat=2325238

Państwo Konopaccy miewali fajnych chrzestnych :)

A.Markiewicz

Bardzo dziękuję.
Pozdrawiam AM

Jan4arn

Cytat: Rafał Jurowski w Lipiec 19, 2016, 02:04:12 PM
Witam,

Czy z Rudawki pochodziła Pana rodzina Markiewiczów ?

Pozdrawiam
Rafał

Dzień dobry, z księgi w Tomsku, to jest rodzina mojej prababci, Heleny z domu Markiewiczów. Oba zapisana w innej rodzine z sąsiedniej wsi. Niektóry z tych Markiewiczów powrócili się do Rudawki, ostatni nie. Do Tomsku przyjechali w 1915 jako uchodźcy. Pozdrawiam, Jan.

A.Markiewicz

Witam ,
miło mi , w mojej rodzinie imię Helena też występuje (młodsza siostra mojego ojca)
Pozdrawiam AM