Ród Bohatyrewiczów (Bohatyrowiczów) - Богатыревич, Богатырович

Zaczęty przez Rafał Jurowski, Październik 14, 2015, 09:47:18 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gordian

Temat Bohatyrewicze zapoczątkowany po prawdzie przez Panią Elizę rozwija się znakomicie. Pora dorzucić jeszcze trochę nowych (uzupełniających) informacji.
Pisano tu już dużo o Bohatyrewiczach z par. Łunna. Należy dodać iż w Reviznej Skazce 1795 również w parafii Eysymonttowskiej występował ten ród.

Mianowicie w okolicy Żukiewicze (między Wlk. Jodkiewiczami a Jarmoliczami) w domu nr 12 odnotowano następujących mieszkańców:
Ignacy Stefana syn Bohatyrewicz   lat   50
u niego żona Krystyna                   lat   35
Syn [Ignacego] Józef                     lat    7
córki:  Apolonia                             lat   17
Elżbieta                                        lat   13
Marianna                                      lat 10
Bogumiła                                       lat 5

Nazwisko panieńskie Krystyny udało się ustalić jako: Antuszewska zm. ona 1828-02-16 mając 75 lat jako Krystyna z Antusewiczów Bohatyrewiczowa wdowa po Ignacym Bohatyrewiczu. Pozostawiła 3 córki: Elżbieta, Bogumiła i Aniela. Nie wymieniono tu jej syna Józefa mimo że ten zmarł dopiero 1844-02-14 mając 63 lata w Żukiewiczach pozostawiając wdowę Petronelę ze Strzałkowskich i dzieci - 2 synów: Franciszka i Wincentego (od Konstancji Poczobuttówny) oraz córkę: Rozalię (od Petroneli Strzałkowskiej).

Ustalone z ksiąg metrykalnych daty chrztów w/w dzieci Ignacego i Krystyny (wszyscy z Żukiewicz) są następujące:
Józef Bohatyrewicz       1788-11-30
Apolonia Bohatyrewicz  1778-11-30
Elżbieta Bohatyrewicz   1782-11-16
Marianna Bohatyrewicz  1786-01-08
Bogumiła Bohatyrewicz  1791-08-23

Poza już wspomnianym Józefem daty zgonu udało się ustalić dla:
Apolonia najpewniej zmarła 1806-01-07 w Kulikach jako Melania Tołoczkowa mając 26 lat. Prawdopodobnie była to 1 żona Piotra Tołoczki. Ślub tej pary był 1801-02-03 w Wlk. Eysymonttach. 1806-11-20 Piotr Tołoczko wdowiec ożenił się z Anastazją Siezieniewską.
Odnotowano w KM jedno dziecko Piotra Tołoczki i Apolonii Bohatyrownej (taki zapis) był to Piotr Paweł ur. w Kulikach 1803-06-14.

Marianna Bohatyrewicz zmarła 1796-11-03 w Żukiewiczach mając 11 lat – w KM zapisana jako Marcianna Bohatyrewiczowna

Wszystkie odnotowane w KM (w oryginalnym zapisie) dzieci Ignacego i Krystyny Bohatyrewiczów są następujące:
Data chrztu ! imię    ! syn/córka ! imię i nazwisko ojca ! imię i nazwisko panieńskie matki ! imię i nazwisko ojca chrzestnego i matki chrzestnej
1776-08-15 Ignatius        filiu   Ignacy   Bohatirewicz   Krystyna   brak danej                   GD Paulo Antuszewski GD Katerina Krasowska
1777-10-08 Franciscum    filiu   Ignatius   Bohatyrewicz   Marianna   Antuszewiczowna      GD Bartholomeo Eysymont GD Jditha Klukowska
1778-11-30 Apolonia       filia   Ignatius   Bohatyrewicz   Christine   Antuszewska              GD Christophoro Cidzik GD Constantia Jodkowska
1781-09-30 Franciskum   filius   Ignatius   Bohatyrewicz   Christina   Antuszewska            GD Georgio Jodkowski GD Marianna Doszyna
1782-11-16 Elisabetha     filia   Ignatius   Bohatyrewicz   Christina   Antuszewska             GD Casimirus Cidzik GD Constantia Jodkowska
1786-01-08 Marcianna     filia   Ignatius   Bohatyrewicz   Christina   nic nie podano           GD Paulus Docha GD Catharina Kraśnicka
1788-11-30 Josephus      filius   Ignatius   Bohatyrewicz   Christina   nic nie podano          GD Franciscus Jodkowski GD Angela Jodkowska
1791-08-23 Amadea       filia   Ignatius   Bohaterewicz   Christina   nic nie podano            GD Mat: Jodkowski   GD   Elisabetha   Tołoczkowa
1794-06-28 Petronela     filia   Ignatius   Bohatyrowicz   Christina   Antuszewska               GD Mathias Jodkowski GD nic nie podano Antuszewska
1796-10-02 Aniela          filia   Ignatius   Bohatyrewicz   Christina   nic nie podano            GD Josephus Doszyc GD Hedviga Jodkowska
1800-11-11 Michał                     Ignacy   Bohatyrewicz   Krystyna                                       Stanisław Jodkowski Katarzyna Jodkowska

Tadeusz

Oto inni członkowie rodziny Ignacego.
3.Ignacy Bohatyrewicz żona Krystyna Antuszewska..Ignacy zmarł 16.12.1821 roku mając lat 80. Krystyna zmarła 26.02.1828 roku mając lat 75  (czy 63?). Zostawiła 3 córki: Elżbietę, Bogumiłę i  Anielę. W roku 1795 mieli syna Józefa lat 7, oraz córki Apolonię lat 17,  Elżbietę lat 13, Mariannę lat 10 i Bogumiłę lat 5. Mieli syna Michała.
3.1.Michał Bohatyrewicz s. Ignacego i Krystyny urodził się  11.11.1800 w Żukiewiczach. Jego dalsze losy nie są znane. 
3.2.. Józef Bohatyrewicz syn Ignacego i Krystyny Antuszewskiej(czyTadeusza ?), urodzony około roku 1781, dnia 12.01.1819 roku poślubił Petronelę Strzałkowską z okolicy Zieniewicze. To była jego druga żona. Pierwszą żoną była zapewne Konstancja Poczobut. Po ślubie zamieszkali w Żukiewiczach. Miał 2 dziesięciny ziemi i z tego się utrzymywał. W roku 1832 miał lat 47, żona Petronela miała lat 34. Józef zmarł 14.02.1844 roku mając lat 63. Zostawił wdowę Petronelę ze Strzałkowskich i dzieci: synów Franciszka, Wincentego i córkę Rozalię.  Ile miał potomków nie ustalono.
3.2.1. Franciszek Bohatyrewicz s. Jozefa i Konstancji Poczobut. W roku 1832 miał lat 19. Mieszkał w Żukiewiczach.
3.2.2. Wincenty Bohatyrewicz s. Józefa i Konstancji Poczobut. Ur. 6.08. 1815 roku. Początkowo został ochrzczony z wody a w roku 1833 dopełniono chrztu z olejów. Dnia 15.09.1835 roku wraz z Antoniną Eysymont trzymali do chrztu Mariannę Jodkiewicz córkę Jana i Heleny Tołoczko. 4.1. Wincenty mając lat 29  dnia 23.11.1843 roku  poślubił Karolinę Tołoczko lat 23 córkę Bernarda i Wiktorii  z Siezieniewskich. Świadkowie Franciszek Bohatyrewicz, Franciszek Bańkowski i Jerzy Tołoczko
3.2.3. Rozalia Bohatyrewicz c. Józefa i Petroneli Strzałkowskiej urodziła się 21.01.1820 r. Do chrztu trzymali Felicjan Kraśnicki (lub Kwaśnicki) i Petronela Daszkiewiczowa. O jej dalszych losach nic nie wiadomo. Być może zmarła po urodzeniu? Być może ta Rozalia poślubila Antoniego Zaniewskiego i mieszkali w Żukiewiczach gdyz 10.02 1853 roku urodził się  ich syn Antoni, który zmarł 17.10 1861 roku mając lat 7. A może była ona żoną Józefa Cydzika ???
3.2.4.4. Petronela Bohatyrewicz c. Józefa i Petroneli Strzałkowskiej ur. w Żukiewiczach
dn. 01.12.1820 r. Czy zmarła ? – ustalić. To kolejne dwukrotne urodziny w jednym roku.
3.2.4.5. Franciszek Bohatyrewicz s. Józefa i Petroneli Strzałkowskiej ur. 04.10.1825 roku. Zmarł 24.02.1831 roku mając lat 5. Czy był to drugi Franciszek w tej rodzinie tylko z innej matki?
Tadeusz.

W okolicy Żukiewicze były chyba i inne rodziny bohatyrewiczów?
Tadeusz.

Gordian

Witam ponownie
Poprzedni post trochę zmieniłem i uzupełniłem - część informacji pokrywa się z tymi co podaje Pan Tadeusz.
Do ostatniego postu Pana Tadeusza dodam uzupełnienia:

Petronela ze Strzałkowskich Bohatyrewiczowa (wdowa po Józefie Bohatyrowiczu) zmarła w Żukiewiczach 1864-11-26 mając 69 lat. W metryce zapisana jest jako Petronela ze Strzałkowskich Bartoszewiczowa! Pozostawiła córkę Rozalię.
Rozalia Bohatyrewiczówna 1838-06-12 wyszła za mąż za Antoniego Zaniewskiego z Jodkiewicz a 1858-08-17 za Józefa Cydzika z Żukiewicz.
Rozalia zmarła 1886-11-17 w Żukiewiczach mając 67 lat jako Rozalia córka Józefa Bohatyrewicza Cydzikowa, pozostawiła wdowca Józefa i dzieci: z 1 ślubu: Julian, Józef i Wincenty Zaniewscy z 2 ślubu Adam i Józefa Cydzikowie.

Tadeusz

Dziękuję za uzupełnienie.
Czy ma Pan dane  ze "Skazki" o rodzinach Bohatyrewiczów z innych okolic par. Wielkoeysymontowskiej?
Tadeusz.

Gordian

Tek które opublikowała Pani Alicja (par. Łunna) - pochodzą ode mnie.
Więcej nic nie mam
Pozdrawiam

Tadeusz

Panie Jerzy.
Chciałbym wyjaśnić moje wątpliwości dot. ostatnio przysłanego wykazu  rodziny Bohatyrewiczów z Żukiewiczów.
1/ poz 2 - Franciszek ur. 1777. matka Marianna Antuszewiczowa
1/ poz. 4. Franciszek ur. 1781 - matka Krystyna Atuszewiska.
Czy ten pierwszy Franciszek zmarł?
Czyn nie ma pomyłki w pisowni nazwiska.?
Czy skrót. GD oznacza rodziców chrzestnych - kumów?
Pozdrawiam.
Tadeusz.

Gordian

Cytat: Tadeusz w Lipiec 06, 2019, 02:16:21 PM
1/ poz 2 - Franciszek ur. 1777. matka Marianna Antuszewiczowa
1/ poz. 4. Franciszek ur. 1781 - matka Krystyna Atuszewiska.
Czy ten pierwszy Franciszek zmarł?
Czyn nie ma pomyłki w pisowni nazwiska.?
Czy skrót. GD oznacza rodziców chrzestnych - kumów?
Jeśli idzie o formę zapisu imienia, nazwiska, miejscowości, płci (filius/filia) - to na ogół staram się oddać to co jest zapisane w źródle. W mojej opinii jeśli w XVIII czy XIX wieku zapisano Antuszewicz czy Antuszewski to mieści się to "w granicach błędu". W dwudziestoleciu międzywojennym w par. Wlk. Eysymontty spotkałem się tylko z Antuszewiczami.
Co do pierwszego Franciszka to przypuszczam że zmarł skoro po 4 latach powtórzono to imię. Imię matki Marianna to w mojej ocenie może być omyłka pisarska.

Tadeusz

Dziękuję. Tak też myślałem.. Takich błędów w zapisach metrykalnych spotyka się więcej. Tak, że nie jest to wyjątek.
W tej rodzinie występuje też nazwisko Bohatirewicz, Bohatyrowicz i oczywiście Bohatyrewicz, które uważam za najbardziej prawidłowe, choć nie ma to większego znaczenia, zważywszy na fakt, że nazwiska ostatecznie ukształtowały się dopiero w XIX wieku.
Tadeusz.

Tadeusz

ohatyrewicze z okolicy Pieszczanka i Sikorzyca.
2. Jan Bohatyrewicz.  żona  Marianna Sopoćko. Jego istnienie potwierdzone w księgach metrykalnych parafii Kamionka podczas ślubu jego syna Jana.  Bliższych danych o ich pochodzeniu nie ustaliłem. Wiadomo jedynie, że miał on syna Jana.
2.1 Jan Bohatyrewicz syn Jana i Marianny Sopoćko. W roku 1832 miał Lat 50.  I był wdowcem. Był  dwukrotnie żonaty. Pierwszą jego żoną była Marianna z Antoniewiczów. Nic bliższego o niej nie ustaliłem. Ożenił się z nią około roku1803 – 4. Mieszkali w Pieszczance. Z tego małżeństwa urodzili się synowie:  Adam, Jan i Wincenty oraz córka Aniela. .  Ten Jan  w roku 1832, będąc wdowcem, mając lat 50 ożenił się ponownie z Marianną Klimowicz lat 19  z okolicy Hryniewicze par. Kamionka, córką Kazimierza i Anieli z Dawidowiczów.  Czy były też córki nie ustalono. Jan był wyznania grecko – unickiego ale ślub zawarto w kościele rzymsko – katolickim w Kamionce. Z tego małżeństwa w lutym 1836 roku urodziła się córka Salomea. Utrzymywał się z pracy we własnym gospodarstwie rolnym.
2.1.1. Adam Bohatyrewicz syn Jana i Marianny z Antoniewiczów urodzony około roku 1804-5 w Pieszczance. W roku 1832 miał lat 25 i był żonaty. W roku 1831, w kościele
w Dziembrowie w powiecie lidzkim poślubił Teofilę Gradowską  z okolicy Berniki córkę Michała i Anny z Taraszkiewiczów. Mieszkali w Pieszczance. Adam przejął gospodarstwo po rodzicach. Teofila w roku 1868  wraz z Adamem Jurowskim trzymała do chrztu Karolinę Kamilę Strupińską córke Józefa i Julii z Bohatyrewiczów z okolicy Karole. Być może Julia była jej córką. Teofila zmarła w Pieszczance w roku 1873 mając lat 61. Zostawiła wdowcem Adama i dwóch synów Antoniego i Bronisława. O innych ich potomkach nic nie wiadomo.
2.1.1.1. Antoni Bohatyrewicz syn Adama i Teofili Gradowskiej. Początkowo mieszkał
w Pieszczance. Ożenił się z Emilią Raubo lub Emilią Paprocką. To dokladnie nie jest ustalone. Mieli dwóch synów Jana i Aleksandra. O innych potomkach nic nie wiadomo. Obaj synowie na początku XX wieku pojawiają się, być może z ojcem we wsi Sikorzyca. I tam mieszkali do roku 1946.
2.1.1.1.1. Jan Bohatyrewicz syn Antoniego i Emilii , według dokumentu z roku 1926 miał lat 38, Jego żoną była Petronela Bylińska lat 32. Mieli wówczas dzieci: syna Józefa lat 4 i córki
Alfredę lat 6 i Amelię lat 3. Z autopsji wiem, że mieli późnie jeszcze syna Henryka i Romana. Czy było więcej dzieci nie wiem. Da roku 1946 mieszkali w Sikorzycy. O losach ich dzieci nic nie wiem.

63
2.1.1.1.1.1. Alfreda Bohatyrewicz c. Jana i Emilii urodzona w Sikorzycy około roku 1919 – 20. Nic bliższego o niej nie wiem.
2.1.1.1.1.2 Józef Bohatyrewicz syn Jana i Emilii urodzony około roku 1922. Do roku 1946 mieszkał z rodzicami.
2.1.1.1.1.3. Amelia Bohatyrewicz córka Jana i Emilii urodzona około roku 1923. Do roku 1946 mieszkała w Sikorzycy z rodzicami.
2.1.1.1.1.4. Henryk Bohatyrewicz s. Jana i Emilii Nic bliższego o nim nie iem, jedynie to, że był kaleką, Do roku 1946 mieszkał w Sikorzycy z rodzicami.
2.1.1.1.1.5. Roman Bohatyrewicz syn Jana i Emilii – najmłodszy. Nic więcej o nim nie wiem. Do roku 1946 mieszkał w Sikorzycy z rodzicami.
2.1.1.1.2. Aleksander ( Oleś)Bohatyrewicz  syn Antoniego i Emilii według dokumentu z roku 1926 mieszkał w Sikorzycy, miał lat 35, jego żoną była Waleria Zabielska urodzona w roku 1898. Była  córką Konstantego i Anny z Obuchowiczów. W roku 1926 miala lat 28. Dzieci wówczas jeszcze nie mieli. Z innych źródeł wynika, że w roku 1926 urodziła się ich córka Stanisława. Z autopsji wiem, że mieli jeszcze córkę Zofię i synów Piotra i Wiesława. Aleksander zmarł w roku a jego żona Waleria w roku. Zostali pochowani na cmentarzu
w Kamionce. Istnieją ich nagrobki.
2.1.1.1.2.1. Stanisława Bohatyrewicz córka Aleksandra i Walerii Zabielskiej urodzona 20.listopada 1926 roku w Sikorzycy. Dnia O5 maja 1951 roku poślubiła Wacława Szocika
z miejscowości Jawłosz. Ich córka – Marina Szocik poślubila Edwarda Jurowskiego. Nic więcej o nich nie ustaliłem.
2.1.1.1.2.2. Piotr Bohatyrewicz syn Aleksandra i Walerii Zabielskiej do roku 1946 mieszkał
w Sikorzycy z rodzicami. Nic więcej o nich nie wiem.
2.1.1.1.2.3. Wiesław Bohatyrewicz syn Aleksandra i Walerii Zabielskiej – nic bliższego o nim nie wiem. Do roku 1946 mieszkał z rodzicami w Sikorzycy.
2.1.1.1.2.4. Zofia Bohatyrewicz córka Aleksandra i Walerii Zabielskiej  do roku 1946 mieszkała w Sikorzycy z rodzicami. Nic bliższego o niej nie wiem
.- Jan i Aleksander byli stryjecznymi braćmi mego ojca Adama.
2.2. Jan Bohatyrewicz s. Jana W roku 1832 miał lat 18. Brak bliższych danych. O jego żonie nic nie wiadomo.
2.2.1. Jerzy Bohatyrewicz syn Jana w roku 1892 został dopisany do tej rodziny Bohatyrewiczów.
2.3. Aniela Bohatyrewicz c. Jana. W roku 1832 miała lat 15.
2.4. Wincenty Bohatyrewicz s. Jana i Marianny Antoniewicz., w roku 1832 miał lat 12. Brak bliższych danych.

To tylko jedna rodzina. Były też i inne, o których nic dokladnego nie wiem. Większość rodzin Bohatyrewiczów z Pieszczanki była wyznania prawoslawnego lub unickiego. niektóre rodziny były mieszane. Np. Męzczyźni byli wyznania prawoslawnego lub unickiego a kobiety rzymsko katoliczkami lub odwrotnie.
Chętnie dowiem się o bliższych danych o wyżej wymienionych.
Przypuszczam, że rodziny bohatyrewiczów trafiły do pieszczanki z niedalekiej Kotry.
Tadeusz.

Gordian

Cytat: Tadeusz w Lipiec 04, 2019, 02:59:29 PM
Oto inni członkowie rodziny Ignacego.
3.Ignacy Bohatyrewicz żona Krystyna Antuszewska..Ignacy zmarł 16.12.1821 roku mając lat 80. Krystyna zmarła 26.02.1828 roku mając lat 75  (czy 63?). Zostawiła 3 córki: Elżbietę, Bogumiłę i  Anielę. W roku 1795 mieli syna Józefa lat 7, oraz córki Apolonię lat 17,  Elżbietę lat 13, Mariannę lat 10 i Bogumiłę lat 5. Mieli syna Michała.
3.1.Michał Bohatyrewicz s. Ignacego i Krystyny urodził się  11.11.1800 w Żukiewiczach. Jego dalsze losy nie są znane
W KM 1802-02-15 odnotowano w Żukiewiczach zgon Michała Bohatyrowicza mającego 1 rok.

A. Rybalko

Komentarz do pary Ignacy Bohatyrowicz i Krystyna z domu Antuszewska z okolicy Żukiewicze, miałam zamieścić już wczoraj, ale dziś też jeszcze nie za późno :)

Dla przypomnienia podaję raz jeszcze dane rewizji 1795
Ignacy, syn Stefana, lat 50, żona Krystyna 35 lat, dzieci Apolonia 17, Elżbieta 13, Marianna 10, Józef 7, Bogumiła 5.

Ślub tej pary w par. WE 20.01.1773, Krystyna panna ,,Andruszkiewicz", stanu cywilnego Ignacego nie podano. Jeżeli wierzyć rewizji: Ignacy urodził się w 1745 i żenił się w słusznym wieku 27 albo 28 lat. Natomiast Krystyna miałaby w chwili ślubu ...13 lat, co mało wiarygodne. Lepiej pasuje wiek Krystyny z jej metryki zgonu. W chwili ślubu miałaby optymalne 20 lat, a rok urodzenia: 1753. Przesunęłabym jednak chętnie jej datę urodzenia o parę lat później, a to z dwóch względów. Gdyby Krystyna była całkiem dojrzałą kobietą, urodziłaby pierwsze dziecko w rok, a nie w ponad trzy lata po ślubie. Z drugiej strony - ostatnie dziecko przyszło na świat, kiedy miała 47 lat, co jest naturalnie całkiem możliwe. Ale staje się jeszcze bardziej możliwe, jeżeli datujemy jej rok urodzenia na przykład na 1755.

Skąd pochodził Ignacy? Najwidoczniej przyszedł do tej okolicy jako prymak, innych Bohatyrewiczów tam nie było. Był synem Stefana – nie widać jednak żadnego odpowiedniego Stefana ani w okolicy Bohatyrewicze, ani w parafii Jeziory. By wziąć udział w popisie 1765 Ignacy mógł być za młody (albo za ubogi), jego ojciec mógł zwyczajnie już nie żyć.

Wybaczcie, że powtarzam część poprzedniego postu, z wyliczeniem dzieci tej pary, ale widzę tu parę szczegółów godnych uwagi. Tłustą czcionką oznaczone są te dzieci pary, które dorosły i same zawarły związki małżeńskie.

1776.08.15   Ignacy      zmarł 1776.08.26
1777-10-08 Franciscus - ta metryka umknęła w kopii dostępnej na family search! Brak też metryki zgonu, ale widać podążył śladem braciszka.
1778.11.30   Apolonia   później Tołłoczkowa, losy opisane powyżej.
1781.09.30   Franciszek   brak metryki zgonu, ale przypuszczalnie zmarł po urodzeniu (następne dziecko już po roku)
1782.11.16   Elżbieta; ślub 1816.06.07 w WE, mąż Andrzej Poczobut.
1786.01.08   Marcjanna   zmarła 1796.11.03 w wieku 11 lat
1788.11.30   Józef   losy opisane powyżej, jedyny męski potomek tej rodziny.
1791.08.23   Bogumiła; pierwszy ślub 1819.01.19 w WE, mąż Sebastian Sarosiek; drugi ślub 1827.01.30 w WE, mąż Ludwik Zaniewski.
1794   Petronela    zmarła jako Marianna 1795.07.23, w wieku 1 rok.
1796   Aniela; ślub 1821.02.20 w WE, mąż Antoni Cydzik.
1800.11.11   Michał    zmarł 1802.02.15, wiek nieczytelny.

Jak widać przez życie najlepiej przebijały się panny Bohatyrowiczówny...

Wszystkie powyższe dane, również daty, są doskonale dostępne w genetece http://geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=se&lang=pol, wystarczy wpisać nazwisko Bohatyrewicz w polu "sprawdź występowanie nazwiska" 
i już ma się wszystkich, którzy są w bazie danych, liczących aktualnie ponad 28 mln nazwisk. Na moje oko baza kryje kilka "bohatyrewiczowskich" zagadek do rozwiązania, ale o tym później.

Tadeusz

Według dokumentów z archiwum w mińsku wynika że:
- było dwóch synow stefana,
- Ignacy s. Stefana - żona Krystyna Antuszewska, notowany w latach 1787-1798,
- Jan s. Stefana  - żona Konstancja Zaniewska (testament) not. w latach 1758. synowie Jan, Stefan, brat - Jerzy, Paweł
nie wiem czy byli to bracia, czy też tylko zbieżność imienia ojca.
Tadeusz.

Tadeusz


A. Rybalko

Czy w tym dokumencie podano parafię albo miejscowość? To byłoby bardzo ważne. Jeżeli była to okolica Bohatyrewicze albo przynajmniej parafia Łunna, to już moglibyśmy "połączyć gałązki" jak to się ładnie mówi. A mianowicie nasz Ignacy mógłby mieć stryja Pawła, tego samego, co w 1795 siedział z wnuczętami w Bohatyrewiczach. 

Tadeusz

Niestety. Książka, w której są te dane nie podaje miajsca zamieszkania tych Bohatyrewiczów.
Tadeusz