tolloczko

Zaczęty przez bernard, Lipiec 26, 2017, 12:41:40 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bernard

Witam wszystkich.Moj pradziadek Jan Tolloczko syn Michala w czasie 2 wojny swiatowej trafil do niemiec na roboty jako jeniec wojenny . Po wojnie z malzonka Leontyna z domu Matyszuk osiedlil sie we Wlodawie . Poszukuje krewnych lub osob majacych informacje mogace pomoc mi w ich odnalezieniu. Serdecznie pozdrawiam.

Piotr Paweł CYPLA

Cytat: bernard w Lipiec 26, 2017, 12:41:40 PM
Witam wszystkich.Moj pradziadek Jan Tolloczko syn Michala w czasie 2 wojny swiatowej trafil do niemiec na roboty jako jeniec wojenny . Po wojnie z malzonka Leontyna z domu Matyszuk osiedlil sie we Wlodawie . Poszukuje krewnych lub osob majacych informacje mogace pomoc mi w ich odnalezieniu. Serdecznie pozdrawiam.

Witam,
Przekazałem Pański post w grupie rodowej Tołłoczko/Tołoczko na FB. O ile jest to możliwe bardzo proszę napisać coś więcej o tej rodzinie. Z jakich okolic pochodzili i chociażby przybliżone daty urodzin, ślubu...

Pozdrawiam
Piotr Cypla
Poszukuję rodzin: CYPLA, BYLCZYŃSKI, CYDZIK, OBUCHOWICZ, TOŁOCZKO z okolic Kotry (gmina Skidel), Zapole, Tołoczki, Obuchowicze, Cydziki (gmina Żydomla)

bernard

Witam. Panie Piotrze dowiedzialem sie ze pradziadek urodzil sie w Wiercieliszkach w 1909 roku .Z tego co wiem mial siostre o imieniu  Mila .Slub bral w 1934 roku prawdopodobnie w Grodnie.Tak jak wspominalem zostal wywieziony do Niemiec  jako jeniec wojenny,prababcia Leontyna przez cala wojne mieszkala w Grodnie. Po wojnie zamieszkali najpierw w Pruszkowie kolo Opola lecz ostatecznie osiedlili sie w rodzinnej miejscowosci prababci ,we Wlodawie nad bugiem obecne wojewudztwo lubelskie.Gdy zdobede wiecej pomocnych informacji niezwlocznie je panu przekaze.Pozdrawiam i serdecznie dziekuje za pomoc . Bernard Szajewski.

bernard

Witam ponownie.W informacjach kture podalem zaszla pomylka,mianowicie wspominana Mila byla siostrzenica pradziadka. Siostra jego natomiast miala na imie Elzbieta i wyszla za maz za pana Kizilewicza ,imienia nie znam.Rodzice pradziadka to Michal iOlga. Pozdrawiam i dziekuje .Bernard Szajewski.

Andrzej Wawryniuk

Szanowny Kolego

W województwie lubelskim jest wielu Janów Tołoczko.

Podaję link: https://regestry.lubgens.eu/viewpage.php?page_id=1057

i jeden o nazwisku Tołłoczko. Link: https://regestry.lubgens.eu/viewpage.php?page_id=1057

Może te informacje będą dla Kolegi przydatne.

Pozdrawiam.