Sienkiewicz/Mackiewicz z okolic Wsielubia

Zaczęty przez Franek_s, Lipiec 29, 2024, 01:57:09 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Franek_s

Dzień dobry,
szukam informacji na temat rodzin Sienkiewicz oraz Mackiewicz, które zamieszkiwały okolice Wsielubia koło Nowogródka.

Wincenty Sienkiewicz (ur. 1882 Dąbrowica, zm. 1933)
żona Maria z d. Mackiewicz (ur. 1894 Polbereg, zm. 1941).
Mieli czwórkę dzieci: Michała, Jana (ur. 1916 Dąbrowica, zm. 1988 Dolny Śląsk), Annę i Helenę.
Dodatkowe info: Michał Sienkiewicz z Dąbrowicy byl leśniczym, uczestnikiem wojny obronnej 1939, Armia Krajowa, Nowogródzka PP, oddział Bogdanka.

Najbardziej interesują mnie informacje dot. rodziców, Wincentego Sienkiewicza oraz Marii Mackiewicz.

Starałem się przeszukać różne fora w celu znalezienia spisów ludności z tych okolic, ale nic ciekawego nie znalazłem. Wiem, że niektóre akta z dekanatów Mińskiego czy Grodzieńskiego zostały zeskanowane ale nie wiem czy dotyczą one powyższych parafii. Będę wdzięczny za wskazanie jakichś forów genealogicznych, stron, opracowań regionu z których mógłbym się czegokolwiek dowiedzieć.

Pozdrawiam,
Franciszek

Rafał Jurowski

W Archiwum Historycznym w Grodnie znajduje się spis parafialny parafii Wsielub (Fond 1841 opis 1 dzieło 5) chyba z 1906 roku, nie wiadomo mi o tym, aby były dostepny online.

https://forum.rodygrodzienskie.pl/index.php?topic=967.msg3920;topicseen#msg3920

Może jakieś księgi są na parafii ?