Hlebowicz / Глебович / Хлебович family of Hlebowicze and Grodno

Zaczęty przez Sarannki, Kwiecień 05, 2022, 09:16:20 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotr Hlebowicz

Panie Rafale, dziękuję za listę uczestników tzw. POPISU. Co do Piaseckiej - portal wrocław.pl musiał się pomylić z tymi Siemiatyczami, gdyż piszą o Siemiatyczach w dzisiejszej Białorusi, a Siemiatycze leżą w Polsce. Pewnie przekręcili nazwę miejscowości. Wikipedia pisze o Staniewiczach, mój ojciec także mówił, iż Piasecka urodziła się w miejscowości, w której i on przyszedł na świat.

Piotr Hlebowicz

I jeszcze jedna prośba do administratora - jeśli mógłby zmienić tytuł wątku w języku rosyjskim z Хлебович na Глебович. Co prawda zdarzało się w polskiej pisowni pisać nazwisko Hlebowicz i przez Ch, jednak w większości przypadków używano H, co w języku rosyjskim zmienia Х na Г. :)

Piotr Hlebowicz


Rafał Jurowski

Cytat: Piotr Hlebowicz w Sierpień 08, 2024, 07:43:53 PMDziękuję administratorowi za ortograficzną poprawkę nazwiska  :)

Panie Piotrze nie ma sprawy. Odnośnie Pani Piaseckiej, dobrze byłoby dotrzeć do jej metryki urodzenia, aby sprawę wyjaśnić raz na zawsze.

W jednej z książek znajduje się informacja, że urodziła się w miejscowości Staniewicze-Kuty. Czy to jakaś część okolicy Staniewicze?

https://www.google.pl/books/edition/Undue_Influence/7Y08AQAAIAAJ?hl=pl&gbpv=1&bsq=%22staniewicze-kuty%22&dq=%22staniewicze-kuty%22&printsec=frontcover

Piotr Hlebowicz

Cytat: Rafał Jurowski w Sierpień 12, 2024, 01:38:10 AMPanie Piotrze nie ma sprawy. Odnośnie Pani Piaseckiej, dobrze byłoby dotrzeć do jej metryki urodzenia, aby sprawę wyjaśnić raz na zawsze.

W jednej z książek znajduje się informacja, że urodziła się w miejscowości Staniewicze-Kuty. Czy to jakaś część okolicy Staniewicze?

https://www.google.pl/books/edition/Undue_Influence/7Y08AQAAIAAJ?hl=pl&gbpv=1&bsq=%22staniewicze-kuty%22&dq=%22staniewicze-kuty%22&printsec=frontcover
Panie Rafale, nie wiem, czy był jakiś przysiółek "Kuty" w Staniewiczach. Kuty kojarzą mi się jedynie z miejscowością w II RP nad granicą z Rumunią - i rzeką graniczną Czeremosz. Przeglądałem wiele źródeł i wszędzie pisze o urodzeniu Piaseckiej w Staniewiczach koło Grodna. Może był jakiś przysiółek w STaniewiczach - tylko nie mam się kogo spytać. Ojciec nie żyje, co prawda krewni mieszkają w Grodnie, ale czy będą wiedzieć o tych szczegółach, choć są Staniewscy i wywodzą sie ze Staniewicz? Nie wiem. Jak będę mieć jakiś kontakt z nimi, nie omieszkam się spytać.

Piotr Hlebowicz

Cytat: Rafał Jurowski w Sierpień 03, 2024, 03:19:51 PMOdnośnie aktu ślubu Antoniego Hlebowicza i Anny Cydzik proszę napisać do Archiwum Archidiecezji Białystok aab@archibial.pl
Panie Rafale, mam odpis tego ślubu, zrobiono mi w Archiwum w Grodnie parę lat temu. Tak samo akt chrztu (odpis) dziadka Franciszka) oraz odpis aktu chrztu Antoniego. Tyle mi się udało w Grodnie uzyskać. Miałem jeszcze pojechać i kontynuować badania, lecz Białoruś stała się dla mnie zamknięta.