Zapytanie o archiwum w Grodnie

Zaczęty przez Aga, Czerwiec 22, 2024, 12:55:06 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aga

Witam. Zwracam się z zapytaniem odnośnie adresu archiwum na jaki pisać i w jakim języku. Poszukuję metryk i dokumentó z archiwum w Suwałkach są w archiwum w Grodnie bo w okresie między wojennym archiwum z Suwałk zostało przeniesione do Grodna  i tam zostało po wojnie dotyczącej mojej rodziny jak i informacji o dworku Jezioraczki - lokalizacja Szołtany lub Becejły obecnie w POlsce. Pozdrawiam
Witam
Poszukuję informacji o Bohdanie Zalutyńskim ur. 31.01.1888 w Złotowszczyźnie

klocekoi

Cytat: Aga w Czerwiec 22, 2024, 12:55:06 PMPoszukuję metryk i dokumentó z archiwum w Suwałkach są w archiwum w Grodnie bo w okresie między wojennym archiwum z Suwałk zostało przeniesione do Grodna  i tam zostało po wojnie

Witam, o jaką parafię Pani chodzi, bo nie dostrzegam ? I skąd ta pewność, że owe metryki są w Grodnie ? Na stronie RG, jest zakładka Archiwa Grodzieńskie, gdzie można znaleźć plik pdf z dość aktualnym spisem dostępnych ksiąg metrykalnych. Jednak ani Puńsk,Suwałki czy Szypiliszki nie występują tam. Może oczywiście Pani napisać do archiwum (NIAB Grodno), jednak wątpię aby odpowiedź była satysfakcjonująca.
Mail najlepiej po rosyjsku napisać. niab@niab-grodno.by
Radziłbym skontaktować się z Jamińskim zespołem indeksacyjnym. Indeksują oni interesujące Panią tereny.
https://jzi.org.pl//

Pozdrawiam

BAJKA

Dzień dobry,
proszę mi podpowiedzieć, z kim powinnam się skontaktować.

Interesują mnie parafie: Białohruda, Lida [Podwyższenia Krzyża Świętego] i Krzemienica Kościelna

Pozdrawiam
Joanna Waluk-Pacholska