Ród Bohatyrewiczów (Bohatyrowiczów) - Богатыревич, Богатырович

Zaczęty przez Rafał Jurowski, Październik 14, 2015, 09:47:18 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tadeusz

Witaj Aneto!
W moim drzewie mam Sopoćków mieszkających w Pieszczance. A gdzie mieszkali Bohatyrewicze z Twojego drzewa. Interesuje mnie szczególnie ta Anna z lat 1620 - 1666, gdyż w moim drzewie znalazłem Walentego Bohatyrewicza syna Jakuba, który miał posiadłość w Niecieczy pow. Grodzieńskiego a jego synowie kupili w roku 1716 kupili posiadłość Tupały w pow. Nowogródek.
Pozdrawiam
Tadeusz Bohatyrewicz

aneta

Witaj Tadeuszu,

Bohatyrowicze z mojego drzewa mieszkali prawdopodobnie w Wardeczce. Nie mam u siebie wspomnianego przez Ciebie Walentego. Bohatyrowiczów dodałam do mojego drzewa, gdyż badam każdą linię rodu Sopoćków, a w dokumentach pożajskich oba nazwiska się wiążą. Nie mniej jednak, choć mam pewne hipotezy, ta linia stanowi dla mnie jeszcze zagadkę.

Do brzegu:

Aleksander Bohatyrowicz ur. ok 1590- zm. ok 1650 w Wardeczce? miał dwie żony:
Barbara Czerniewska ur. ok 1590 pow. trocki - zm przed 1620 w pow. trockim
Aleksandrę Massalską ur. ok 1620 - zm. po 1666, 1 voto Bohatyrowicz, 2 voto Dzieżyc (mąż Hieronim). Aleksandra Massalska i Aleksander Bohatyrowicz mieli córkę Ewę ur. ok 1635, zm. po 1666, żona Jana Kazimierza Zaręby zm. po 1666 w Błaszkowszczyźnie?

Aleksander Bohatyrowicz i Barbara Czerniewska i ich dzieci:

Mikołaj Bohatyrowicz ur. ok 1620- zm. 1653 w Wardeczce?
Anna Bohatyrowicz ur. ok 1620, zm. po 1666 w Wardeczce? Mąż Jan Sopoćko (nie wiem właśnie który Jan, bo mam ich w drzewie mnóstwo) ur. ok 1620, zm. ok 1660. Ich syn miecznik kowieński Aleksander Karol Sopoćko ur. ok 1650 - zm. ok 1704 w Błaszkowszczyźnie? Jego żona Marianna Zakrzewska ur. ok 1650 - zm. po 1709 w Lejpunach? Mieli dwoje dzieci - Franciszka ur. ok 1670 - zm. po 1711 w Błaszkowszczyźnie? oraz Jana ok 1670 - zm. po 1711 w Błaszkowszczyźnie?
Anna Sopoćko Bohatyrowicz po śmierci męża Jana wyszła za mąż za Samuela Czarnoruckiego ur. ok 1620 - zm. po 1668
Kolejne dziecko Aleksandra Bohatyrowicza i Barbary Czerniewskiej to Tekla Bohatyrowicz ur. ok 1620- zm. po 1653,mąż Aleksander Steckiewicz
Wawrzyniec Bohatyrowicz ur. ok 1620 - zm. ok 1646 w Wardeczce?, żona Katarzyna Orzyłowska. Ich dzieci: Daniel ur. ok 1640 - zm. po 1646 i Joanna ur. ok 1640 - zm. po 1646

To w zasadzie tyle, jeżeli chodzi o Bohatyrowiczów w moim drzewie. Niewykluczone, że pojawią się jeszcze jakieś koligacje z Grodna, gdyż obecnie badam te rejony. Możesz podać więcej informacji na temat Sopoćków ze swojego drzewa? :)

pozdrawiam serdecznie
Aneta

Tadeusz

Witaj Aneto.
Mój przodek po mieczu Jan Bohatyrewicz w XVIII wieku poślubił Mariannę Sopoćko i mieszkali w Pieszczance koło Skidla. W tej miejscowości mieszkała też rodzina Sopoćków. Sopoćkowie byli założycielami miejscowości Sopćkinie. Jeden Sopoćko był sędzią w Grodnie. Sopoćkowie są odnotowani w rejestrze popisów wojska w Grodnie w XVII wieku.
Pozdrawiam Tadeusz.

aneta

Witaj Tadeuszu,

bardzo dziękuję za wiadomość. Do Skidla jeszcze nie dotarłam. Jak rozumiem owa Marianna była szlachetna?
Jeżeli chodzi o Sopoćkinie, to założycielem był Szymko Sopoćko, podkomorzy grodzieński, syn koniuszego grodzieńskiego Andrzeja Sopoćko Steckiewicza, mojego 16xpradziada. Sędziów grodzieńskich i pozostałych również znam

pozdrawiam serdecznie
Aneta