Rodzina Podkidyczów

Zaczęty przez anonimowy K, Sierpień 20, 2024, 02:38:43 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anonimowy K

Witam
Ostatnio zacząłem interesować się moją rodziną i dotarłem z rodzinnych pamiątek do 4 linii drzewa genealogicznego. Uwagę mi przykuło jedno nazwisko - Podkidycz (albo Podkidacz, ponieważ i takie nazwisko było w dokumentach). Był nim Władysław (ur. ok. 1880-1900), który się ożenił z Anną Symanowic. Próbowałem się dowiedzieć na jego temat jak najwięcej, ale udało mi się znaleźć tylko kilka osób żyjących w tamtym okresie (1850-1900), które posiadało to nazwisko (Podkidycz albo Podkidacz). Samym "ojcem rodu" był Franciszek Podkidacz (i Podkidycz). Z czego co zobaczyłem dokumenty na jego temat pochodzą z parafii Różanki, miejscowości Gierdziejówka. Jak można zauważyć na zdjęciu, który przesyłam, miał on dwie żony - Annę i Antoninę. I pytanie mam takie - Czy ktoś ma kogoś w swoim drzewie genealogicznym albo kojarzy te osoby widoczne na zdjęciu i mogłaby mi pokazać czy powiedzieć potomków tych osób, ponieważ wszystkie osoby które kojarze z takim nazwiskiem to właśnie te na zdjęciu oraz Władysłam Podkidycz i Helena Podkidycz (jego córka).

Pozdrawiam
Jakub

klocekoi

Witam, jak widzę na genetece ów Franciszek był z niewiadomego ojca. I zapewne z tego też, wzięło się nazwisko. Podkidać= podrzucić. Metrykalnie ciężko pociągnąć to głębiej. Najlepiej poprzez testy DNA. Możliwe, że ojcem Franciszka był ktoś z właścicieli Gierdziejówki. Zdarzały się takie sytuacje.